logo-2

Prasa o nas

Wielu turkowian na co dzień śledzi postępy prac rozbiórkowych starego budynku PKS-u. Już niedługo zamiast znikać, zaczną rosnąć nowe mury. Park Handlowy Karuzela uzyskał bowiem pozwolenie na budowę. Teraz pozostaje tylko czekać jak swoje podwoje otworzą tam ogólnopolskie sklepy sieciowe.
O Karuzeli mówi się w Turku już od dawna, zaczyna ona jednak nabierać coraz realniejszych kształtów. Park Handlowy Karuzela powstanie bowiem na terenie niedawnego dworca PKS, u zbiegu ulic Dworcowej i Milewskiego. Będzie to pierwszy, nowoczesny obiekt handlowy w Turku. Przy nowopowstałym parku nadal będzie funkcjonował dworzec autobusowy, jednak w trochę innym wydaniu.
Po starym budynku PKS-u pozostają więc już tylko wspomnienia i zdjęcia, w jego miejscu za to staje nowoczesna galeria z dwunastoma punktami handlowousługowymi. Wiadomo, że będą to sieciowi najemcy, znane ogólnopolskie firmy różnych marek z branży odzieżowej, obuwniczej czy spożywczej.
Park handlowy będzie miał 5220 metrów kwadratowych powierzchni najmu, obok do dyspozycji klientów będzie około 170 miejsc parkingowych. Otwarcie Karuzeli zaplanowano na pierwszy kwartał 2014 roku. Jak zapewnia Joanna Marczak prace idą zgodnie z harmonogramem, niedawno rozpoczęto wyburzanie, a budowa powinna ruszyć już w sierpniu.
Nie wszystko jednak ze starego dworca zostało zniszczone. Wiedząc, że budynek będzie rozbierany zadzwoniłem do firmy, a później napisałem prośbę o… duże drzwi wejściowe dworca. Karuzela wykazała się dużym zrozumieniem mówi Jacek Sulkowski ze Stowarzyszenia Przystań. Stowarzyszenia, które niedawno otrzymało nową siedzibę, a teraz musi ją zagospodarować. Otrzymali więc to, o co poprosili. To początek dobrej współpracy. Jesteśmy wdzięczni, że udało się tego dokonać. Bardzo chętnie będziemy dalej razem działać twierdzi Sulkowski. W podobnym tonie wypowiada się przedstawicielka Karuzeli. Prowadzimy biznes odpowiedzialny społecznie, chcemy angażować się w miejskie inicjatywy i współpracować z turkowskimi towarzyszeniami czy organizacjami zapewnia Joanna Marczak.
W przyszłym tygodniu odbędzie się także przeniesienie pomnika św. Krzysztofa, który do niedawna stał na dworcu autobusowym. Figurka patrona kierowców, po oczyszczeniu i odnowieniu otrzyma nowy cokół i stanie w pobliżu przystanków PKS-u.
O oficjalnym otwarciu Karuzeli będzie głośno. Na pewno zapewni ona wiele atrakcji i konkursów dla turkowian. Szczegóły na razie pozostają jednak niespodzianką.